Vitajte na stránke chovnej stanice ANJELSKÁ STRÁŽ !

Na našej stránke nájdete informácie o chove, úspechoch, aktivitách a mnoho iného.

Venovaná je našim - hovawartoch Jasmínke, Corinke, Casperkovi a borderke Kesinke.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Sestry, ktoré nespája len spoločné miesto bydliska, ale aj magickosť ich dátumov narodenia. :)

Staršia Kesinka narodená 2.2.2012 a Jasminka 3.3.2012. (Mesačný rozdiel vo výške bol rýchlo prekonaný :P )                                                         

              

V roku 2019 k svorke pribudli 14.4.2019 Corinka a Casperko.

História

Zakladateľkou rodu Anjelská stráž mala byť naša úžasná sučka Great Britain Kráľovská stráž narodená 4. 6. 2009.

Osud to však nedoprial... Ako 2 a pol ročnú , v auguste 2011,  ju zrazilo auto. 

Napriek veľkému smútku a žiaľu sa život musel vrátiť do bežných koľají..Prvé týždne boli ťažké a nič nevedelo zaplniť tú prázdnotu.. Príchody domov boli smutné, lebo ste vedeli, že vás tam už nečaká tá kopa plavých chlpov, ktorá vás celý deň radostne očakávala. Chýbali nám prechádzky s ňou, v obľúbenom stopovaní zrazu nebolo s kým napredovať, večerné škrabkanie pri televízore tiež zmizlo..

Vedeli sme, že danú situáciu treba riešiť čo najrýchlejšie a to zohnaním nového parťáka do rodiny. Veď čo môže byť lepšie na žiaľ, ako malá gulička, ktorá vás rozosmeje a dá vám dôvod na úsmev. :) Kedže sme rozmýšlali do budúcnosti a vedeli sme , že sa chceme venovať výstavnej aj pracovnej kariére, rozhodli sme sa počkať. Neunáhlili sme náš výber, pretože ako sa vraví , na dobré sa oplatí čakať.

Prelomovým momentom bolo rozhodnutie kúpiť si dvoch psov, ktorí by si mohli byť navzájom parťákmi. Prvá voľba bola jasná- plavá sučka , hovawartka. Druhá, po zhodnotení skvelých vlastností plemena sme sa rozhodli pre sučku borderky. Tieto dve plemená sa dokonalé dopĺňajú- vytrvalosť borderky a nebojácnosť hovawartky je presne to, čo sme hľadali.

Napriek tomu, že sa Great nestala zakladateľkou našich odchovov, priviedla nás k tomuto úžasnému hobby. Keď mu raz človek podľahne, niet cesty späť. :)

Na rok 2019 sme naplánovali Jasminkin vrh "C". V pláne bolo rozšírenie svorky o Corinku. Nakoniec sme si nechali aj Casperka a toto bol začiatok ďalšej etapy našej svorky. Psík medzi sučkami priniesol nové pravidlá a veľa radosti.